BigBoard

PRAZE VSTŘÍC: Nový český městský mobiliář

Praha už svůj městský mobiliář má na základě smlouvy z devadesátých let, která má platit až do roku 2021. Nemoderní, omlácený, konvenční, dávno odepsaný. Nezjistíte díky němu, kdy přijede Váš spoj, nepřipojíte se na internet, nedobijete si mobil, nevyberete peníze, nezjistíte, jaké bude počasí ani jak dnes hrál Váš oblíbený fotbalový klub. Na mnoha místech Prahy se dokonce ani neschováte před deštěm, okrajové části města totiž mnohdy nemají mobiliář žádný, protože se to dnes nevyplatí. To vše v roce 2016… Provozovatel mobiliáře má díky smlouvě exkluzivitu na reklamu v širokém centru. Platí za to Praze v porovnání se světem směšné nájemné. Věříme, že to lze dělat i jinak. K mnohem většímu prospěchu Praze a hlavně Pražanům.

Je v zájmu všech Pražanů, aby pražský magistrát vypověděl co nejdříve stávající nevýhodnou smlouvu a vypsal výběrové řízení na nový. Jsme připraveni se výběrového řízení zúčastnit a předložit komplexní a pro město mnohem výhodnější nabídku na jeho výstavbu a provozování. Za povolení rozmístění reklamy nabízíme Praze minimálně třikrát vyšší platby než stávající provozovatel JCDecaux.

Námi prezentovaný nový moderní mobiliář navrhovali studenti VŠUP a to pod odborným vedením pedagogů školy, externích konzultantů na statiku, osvětlení a technologie výroby. Finální výběr nejvhodnějšího řešení probíhal pod vedením předních světových i českých návrhářů designu. Pro vypracování prototypů se spojilo renomované designové studio Olgoj Chorchoj s českým výrobcem mobiliáře mmcité vedeným designéry Davidem Karáskem a Radkem Hegmonem. Cílem studentů a autorů tohoto návrhu je nabídnout obyvatelům města moderní provedení městského mobiliáře s vysokou užitnou hodnotou. Společnost mmcité je špičkový český vývojář a výrobce mobiliáře, který se již prosadil po celém světě. Nyní dostává zaslouženou příležitost prezentovat se i ve své vlastní zemi.

Na přiložených vizualizacích si dovolujeme představit vám jednotlivé prvky městského mobiliáře které patří mezi základní estetické prvky systému elegantně doplňující veřejný prostor center měst.mobiliář